Hanna<p><a href="https://masto.ai/tags/ReblEats" class="mention hashtag" rel="nofollow noopener noreferrer" target="_blank">#<span>ReblEats</span></a> valmisruoat. </p><p>Osa maksaa n. 5 €, osa n. 7 €:a. </p><p>En ymmärrä tätä 2 € eroa. Nyt maistoin ekaa kertaa yhtä näistä kalliimmista:</p><p><a href="https://www.rebleats.com/ready-made-meals/peanut-butter-curry" rel="nofollow noopener noreferrer" translate="no" target="_blank"><span class="invisible">https://www.</span><span class="ellipsis">rebleats.com/ready-made-meals/</span><span class="invisible">peanut-butter-curry</span></a> </p><p>Enkä ymmärrä, miksi tämä on 2 € kalliimpi kuin ne muut curryt. </p><p>Sama pastojen suhteen. En ymmärrä niissä olevia parin € eroja. </p><p>Saati, että <a href="https://masto.ai/tags/spyd%C3%A4ri" class="mention hashtag" rel="nofollow noopener noreferrer" target="_blank">#<span>spydäri</span></a> on niitä kalliimpia.</p><p>Kaikki niistä ovat siis hyviä, mutta tätä, miksi toiset on korotettu hinnassa niin paljon paremmiksi, ei mene jakeluun. </p><p><a href="https://masto.ai/tags/valmisruoka" class="mention hashtag" rel="nofollow noopener noreferrer" target="_blank">#<span>valmisruoka</span></a> <a href="https://masto.ai/tags/vegaani" class="mention hashtag" rel="nofollow noopener noreferrer" target="_blank">#<span>vegaani</span></a> <a href="https://masto.ai/tags/kasvisruoka" class="mention hashtag" rel="nofollow noopener noreferrer" target="_blank">#<span>kasvisruoka</span></a> <a href="https://masto.ai/tags/ruoka" class="mention hashtag" rel="nofollow noopener noreferrer" target="_blank">#<span>ruoka</span></a></p>